RUSZT NOŚNY

w3-rost.jpg

Ruszt nośny jest integralną częścią systemu elewacyjnego Dekmetal. Ruszt nośny jest przymocowany do konstrukcji nośnej budynku i przenosi obciążenia z elementów frontowych oraz efekty ssania i ciśnienia wiatru na konstrukcje budynku. Stelaż jest montowany z elementów indywidualnych (konsoli) i prostych elementów liniowych (zazwyczaj ocynkowanych np. profile J, Z i Omega).


Dzięki funkcji rektyfikacji rusztu pomiędzy jego elementami indiwidualnymi, możliwe  jest wyrównywanie różnych podstawowych nierówności konstrukcji podbudowy, ocieplenie objektu z minimalizacją mostków termicznych i stworzenie wentylowanej przestrzeni w konstrukcji. Ta nieustannie przewietrzana szczelina pomaga w poprawieniu cyrkulacji rozproszonej pary wodnej z wnętrza budynku i w ten sposób poprawia klimat wewnętrzny w budynku.

Ruszt nośny może być łatwo wykorzystany jako baza dla innych materiałów okładzinowych, takich jak np. materiały wielkoformatowe producencentów Cetris, Cembrit, Fundermax, Alucobond, Reynobond, Alpolic, oraz dla drewnianych okładzin – też jak klasyczne okładziny płytowe lub listwowe okładziny z zamiennymi spoinami. Ruszt nośny Dekmetal może być zastosowany do klejenia okładzin z kamienia o maksymalnym całkowitym obciążeniu powierzchni do 100kg/m2 - konkretny projekt musi być konsultowany z działem technicznym Dekmetal.

 

Oczywista jest kompletna certyfikacja dla rusztu nośnego i deklarowane parametry statyczne wszelkich elementów. W celu zapewnienia dokładnych parametrów statycznych konsoli punktowych były one nie tylko przedmiotem symulacji numerycznej w odpowiednim programie obliczeniowym, ale i dla zgodności z tym modelem numerycznym były przeprowadzone również badania rzeczywiste odpowiednich rusztów nośnych. Badania te były przeprowadzone we współpracy z Wydziałem Budownictwa Politechniki Czeskiej w Pradze w jego certyfikowanym laboratorium Centrum Eksperymentalnego.

 

PODSTAWOWE TYPY RUSZTU NOŚNEGO

Jednokierunkowy ruszt DKM1A

Jednosměrný rošt DKM1A

Jednokierunkowy ruszt DKM1B

Jednosměrný rošt DKM1B

 

2kierunkowy ruszt DKM2A

Jednosměrný rošt DKM2A

 

Ściągnij: RUSZT NOŚNY

 

 

Napisz do nas

Close dialog window

Napisz do nas