ECCA Collection - Ikem

w3-ikem.jpg


Europejskie stowarzyszenie ECCA (European Coil Coating Association) corocznie wybiera na całym świecie  najbardziej interesujące budowle posiadające elewacje metalowe i rejestruje je do prestiżowego katalogu ECCA COLLECTION. Do tegorocznych wyróżnień była zaliczona elewacja w wykonaniu firmy DEKMETAL a to na budynku IKEM - Instytutu Medycyny Klinicznej i Eksperymentalnej
w Pradze, na pawilonie nr. 27, wg projektu architekta Petra Neřolda i jego STUDIA A91.

 w3-ecca-collection.jpg

Instytut Medycyny Klinicznej i Eksperymentalnej znajduje się  w południowej części Pragi - stolicy Czech w pobliżu Lasa Kunratickiego. Renowacja konstrukcji budynku z elementami designowanej elewacji wiernie oddaje eliptyczny charakter projektu budynku, który jest gustownie osadzony do okolicy.

Elewację tworzą kasetony elewacyjne DEKCASSETTE  LE w kolorze według próbnika NCS typ S 3020-G50Y montowane na dwukierunkowym stelażu DEKMETAL DKM2A. Rozmiar kasetonów waha się pomiędzy 1000 do 2000 mm długości i 525-550 mm wysokości. Kasetony są w perforowane. Perforacja jest tworzona przez 10 mm otwory w rastrze podstawowym. W końcowym wyniku wizualnym perforacja tworzy zarysy drzew, które powstały dzięki perforacji otworów o podwójnej średnicy - 20 mm.

Zarysy drzew na elewacji doskonale oddają atmosferę okoliccznego lasu i stwarzają oryginalny element designu elewacji. Tworzenie dokumentacji i rysunków wymagało nie tylko szczegółowego i bezbłędnego planu, również były postawione wysokie wymagania w samej produkcji a w efekcie końcowym przebiegł dokładny i precyzjny montaż.

Napisz do nas

Close dialog window

Napisz do nas