Systemy elewacyjne i dachowe z blach

DEKCASSETTE SPECIAL

DEKCASSETTE IDEAL

Barevné varianty   Dokumenty Reference Poptávka

Ekskluzywne kasetony DEKCASSETTE SPECIAL są jedną z możliwości zastosowania okładziny elewacyjnej w systemie DEKMETAL. System ten umożliwia stworzyć atrakcyjne, ekonomiczne, lekkie i wytrzymałe osłony dla elewacji wentylowanych na budynkach przemysłowych, administracyjnych i innych lądowych. Przy wykorzystaniu systemu elewacyjnego DEKMETAL można  wykonać ocieplenie elewacji całego budynku z zastosowaniem najnowszych elementów termoizolacji.

Kształt i rozwiązania konstrukcyjne kasetonów DEKCASSETTE SPECIAL umożliwiają wytworzenie na elewacji budynku gładkich płaskich i prostokątnych rastrów bez widzialnych elementów kotwiczących i dzięki temu elewacja uzyskuje ekskluzywny wygląd. Rozmiary linii pionowych można dowolnie zwiększać czy zmniejszać jak na to pozwalają parametry a dzięki temu  możemy uwidocznić wybrane linie na objekcie.

 

Konstrukcyjne i materiałowe rozwiązania kasetonów DEKCASSETTE SPECIAL w kombinacji z innymi elementami systemu elewacyjnego DEKMETAL umożliwia dużą zmienność kszatłtów i kolorów elewacji. Dzięki temu wyobrażenia inwestorów czy architektów praktycznie nie są ograniczone kształem czy konstrukcją.

Dekcassette Special  Dekcassette Special  Dekcassette Special

Opis

Kaseton elewacyjny DEKCASSETTE SPECIAL jest kwadratowym lub prostokątnym elementem giętym z systemem zamków zatrzaskowych, który przymocowuje się wkrętami do rusztu nośnego. Dolna krawędź kasetonu wprowadza się do zamka kasetonu już zamocowanego na ruszcie. Górną krawędź przykrąca się do rusztu nośnego. Dzięki temu, że wkręty mocujące są schowane w zamku kasetonu, na elewacji powstaje regularny raster spojin. Szerokość spoiny pionowej może wynosić od 5 do 50 mm a szerokość spoiny poziomej od 10 do 30 mm. Całkowita długość kasetonów do 1950mm a po konsultacji z producentem aż do 3m. Powierzchnia kasetonów jest przy montażu chroniona folią.

Materiały i wykończenia powierzchni

Podstawowe materiały są lakierowane ocynkowane blachy stalowe (blacha DX51 D z wykończeniem powierzchni w formie lakieru poliestrowego o grubości 25 µm i 35 µm) w odcieniach kolorów z połyskiem lub matowe a uszlachetnione metale kolorowe (miedziane, aluminiowe czy tytan-cynkowe), są dostarczane w naturalnej, lakierowanej czy patynowanej formie. Te wykończenia powierzchni dostarczają kasetonom elewacyjnym bardzo specyficznego wyglądu.

System elewacyjny DEKMETAL

 

Częściami systemu elewacyjnego DEKMETAL są elementy uzupełniające bez funkcji statycznej. Chodzi o listwy kryjące naroża, kąty, ościeże, obłożenie attyk, okapniki, kratki wentylacyjne itp. Te elementy można ukształtować wg życzenia klienta.

 


Podobne artykuły