Systemy elewacyjne i dachowe z blach

DEKCASSETTE LE

DEKCASSETTE IDEAL

Barevné varianty   Dokumenty Reference Poptávka

Kaseton DEKCASSETTE LE jest jedną z możliwości wykorzystania elementów systemu elewacji DEKMETAL. System ten umożliwia stworzenie atrakcyjnych, ekonomicznych, lekkich i wytrzymałych elewacji wentylowanych w budynkach przemysłowych, administracyjnych i użyteczności publicznej. W przypadku skorzystania z systemu elewacyjnego DEKMETAL możliwe jest wykonanie izolacji termicznej całego budynku z wykorzystaniem najnowszych technologii termoizolacyjnych.

Kształt i konstrukcja kasetonów DEKCASSETTE LE oferuje stworzenie elewacji gładkiej i płaskiej, z kwadratową albo prostokątną siecią kratek bez widocznych elementów mocujących, co elewacji nadaje ekskluzywny wygląd. Poprzez zmianę wielkości poziomych i pionowych spoin pomiędzy kasetonami jest możliwe podkreślenie wybranych linii objektu.

 

Konstrukcyjno - materiałowe rozwiązania kasetonu DEKCASSETTE LE w kombinacji z innymi elementami systemu elewacyjnego DEKMETAL umożliwiają stworzyć wygląd budynku z poszanowaniem wyobraźni inwestora i architekta a to dzięki możliwości wybóru kolorów i kształtów elementów elewacji i to bez większych ograniczeń konstrukcyjnych.

Dekcassette LE  Dekcassette LE  Dekcassette LE

Opis i rozmiary

Kaseton elewacyjny DEKCASSETTE IDEAL jest kwadratowym lub prostokątnym elementem giętym i jest wyposażony w system wzajemnie łączących się zamków z ukształtowanym profilem, który łączy się wkrętam z rusztem nośnym. Krawędź kasetonu jest wsuwana do zamka kasetonu już przymocowanego. Druga krawędź jest montowana do rusztu nośnego. Dzięki temu, że wkręty mocujące są schowane pod zamkiem kasetonu, na elewacji powstaje regularna siatka wizualnie eleganckich spoin. Szerokość pionowych i poziomych spoin może wynosić od 5 do 50 mm. Wierzchnia część kasetonu jest chroniona w czasie montażu nałożoną folią.

 

Standardowa grubość materiału wynosi  0,63 mm przy produkcji DEKCASSETTE LE i jest używana do wysokości 250 mm kasetonu, wyższy kaseton do 450 mm jest już wykonany z blachy o grubości 1 mm.

Materiały i wykończenie powierzchni

Podstawowymi materiałami są powlekane blachy ocynkowane (blacha DX51 D pokryta lakierem poliesterowym o  grubości  25 μm i 35 μm) z połyskiem lub w matowych odcieniach. Produkujemy również z blach metali kolorowych (miedź, aluminium, tytan-cynk), które są dostarczane w standartowej, powlekanej lub w patynowanej formie. Te wykończenia dają kasetonom elewacyjnym bardzo specyficzny czy wręcz unikatowy wygląd.

System elewacji DEKMETAL

Częściami systemu elewacyjnego DEKMETAL są elementy uzupełniające nie spełniające funkcji statycznej – obróbki dekarskie. Są to profile kryjące naroża, kąty, ościeże, obłożenie attyk, okapniki, kratki wentylacyjne, itp. Kształty tych elementów można dopasować do wymogów klienta.


Podobne artykuły